Leczniczo próbuje się stosować octan medroksyprogesteronu

Opisanym zmianom zarówno u chłopców, jak i u dziewcząt towarzyszy przy-spieszenie wzrostu linijnego ciała i dojrzewania kostnego. Szybsze zamknięcie przynasad, które jest tego następstwem, powoduje, że maksymalny wzrost jest często niższy od przeciętnego. Poziom gonadotropin jest zwykle podwyższony, a wydalanie z moczem 17-ketosterydów i estrogenów może osiągnąć wartości takie, jak u dorosłych.

Leczniczo próbuje się stosować octan medroksyprogesteronu (inhibitor wydzielania gonadotropin). U dzieci po 5-7 r. ż. najlepiej nie stosować żadnych leków rodziców i samo dziecko należy uświadomić o nieszkodliwości zaburzenia i przejściowym jego charakterze.

Przedwczesne pokwitanie wywołane zmianami w centralnym układzie nerwowym Przedwczesne pokwitanie może być następstwem guzów mózgu (stosunkowo często szyszynki), zapalenia mózgu i opon, może wystąpić w stwardnieniu guzowatym i niektórych przypadkach wodogłowia. Zespołowi przedwczesnego pokwitania może towarzyszyć moczówka prosta, otyłość lub wyniszczenie, hipertermia, drgawki i ogniskowe objawy neurologiczne. Przedwczesne pokwitanie jako następstwo zmian w mózgu jest zawsze izoseksualne. Leczenie polega na naświetlaniu promieniami rtg lub usunięciu chirurgicznym guza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *