Kalendarz Roku Szkolnego 2019/2020

 

02.09

Rozpoczęcie roku szkolnego

9-12.09

zebrania z rodzicami

14.10

 Dzień Edukacji Narodowej- dzień wolny od zajęć dydaktycznych

01.11

 Dzień wolny od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych

11.11

 Dzień wolny od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych

18-21.11

 zebrania z rodzicami

23 – 31.12

Zimowa przerwa świąteczna

25 – 26.12

Boże Narodzenie

01.01

Nowy Rok

2-3.01

dni wolne od zajęć dydaktycznych

06.01

dzień wolny od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych

13-15.01

Konsultacje 

10.01

Oceny przewidywane

16.01

Oceny klasyfikacyjne

24.01

Rada klasyfikacyjna

27.01-9.02

Ferie zimowe

10.02

Początek 2 semestru

10-28.02

Spotkania trójstronne “Dziecko-Rodzic-Nauczyciel”

09 – 14.04

Wiosenna przerwa świąteczna- dni wolne od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych

1-3.05

dni wolne od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych 

11-15.05

Zebrania z Rodzicami 

4.06

 oceny przewidywane

10.06

 oceny klasyfikacyjne

11.06

 Boże Ciało- dzień wolny od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych

12.06

dzień wolny od zajęć dydaktycznych  

26.06

zakończenie zajęć

 

Kalendarz wydarzeń szkolnych w roku szkolnym 2019/2020

Obchody 5–lecia Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito

Wydarzenie

Termin

Film o technikach C. Freineta i szkole Cogito

(techniki prezentują uczniowie)

październik – listopad

Video-wywiad z Panią Dyrektor o C. Freinecie + przedstawienie filmu na lekcjach wychowawczych

październik

Konkurs plastyczny: Portret C. Freineta

 

Konkurs wiedzy o C. Freinecie

luty

Konkurs na słowa do szkolnego hymnu

marzec

Tablice wspomnień (każda klasa przygotowuje tablicę)

kwiecień

Konkurs klasowy na najciekawszy tort

maj

Oficjalne obchody podczas zakończenia roku:

26.06

·      Wykonanie kapsuły czasu

·      Odśpiewanie hymnu szkoły

·      Prezentacja tablic wspomnień

·      Przegląd szkolnych filmów z 5-ciu lat

·      Wystawa zdjęć – Nasza historia

 

 

 

Wydarzenia szkolne

Wydarzenie

Termin

Projekt ogólnoszkolny „Dzień Sztuki Polskiej”

Wrzesień

11.listopada – święty Marcin

listopad

Projekt ogólnoszkolny „Dzień Nauk Ścisłych”

14 marca

Dzień EKO

22 kwietnia

Dzień sportu

01 czerwca

Konkurs angielskiego

 

 

 

 

 

 

HARMONOGRAM PRACY SEKRETARIATU

Dane teleadresowe szkoły:

sekretariat – tel. +48 533 337 457    e-mail: spcogito.poznan@familijny.pl 
ul. Sierakowska 23;  60-367 Poznań


dane do faktur:
PSP Cogito
Ogólnopolski Operator Oświaty
ul. Staszica 15;  60-526 Poznań
NIP 778-13-95-875

 

SEKRETARIAT  CZYNNY:

PONIEDZIAŁKI

  • 7.00  – 10.00
  • 14.00 -15.00
  • 10.00  – 14.00
    SEKRETARIAT  NIECZYNNY
    PRZERWA ADMINISTRACYJNA

WTORKI, ŚRODY W GODZINACH:

  • 8.00  – 10.00
  • 14.00 -16.00
  • 10.00  – 14.00
    SEKRETARIAT  NIECZYNNY
    PRZERWA ADMINISTRACYJNA

CZWARTKI

  • 9.00    – 10.00
  • 14.00  – 17.00
  • 10.00  – 14.00
    SEKRETARIAT  NIECZYNNY
    PRZERWA ADMINISTRACYJNA

PIĄTKI

  • 8.00    – 10.00
  • 10.00  – 16.00
    SEKRETARIAT NIECZYNNY
    PRZERWA ADMINISTRACYJNA

zakładka w opracowaniu
zapraszamy na tą stronę za kilka dni.

GABINET NR 8, PIĘTRO 2

PEDAGOG

PSYCHOLOG

Anna Bukowiec

Adam Stepnowski-Said

Telefon służbowy:

+48 533 335 460

+48 513 067 539

PONIEDZIAŁEK

7:00 – 13:00

8:30 – 17:00

WTOREK

7:00 – 14:45

8:30 – 12:00

ŚRODA

7:00 – 13:00

8:30 – 14:00

CZWARTEK

7:00 – 11:15

8:30 – 17:00

PIĄTEK

7:00 – 16:00

8:30 – 12:00

DOMINOCZWARTEK14:00-14:45M.RATAJCZAK5A
GEOGRAFICZNY PROJEKTPONIEDZIAŁEK15:45-17:00D.ABRAMOWICZLABO
PRZYRODNICZEPIĄTEK12:45-13:30J.ODRZYKOSKALABO
JĘZYK NIEMIECKI A1PIĄTEK12:35-13:30K.KRĘCICKA5C
JĘZYK NIEMIECKI A1+WTOREK14:00-14:45K.KRĘCICKA3C
JĘZYK ANGIELSKI KL.5CZWARTEK14:00-14:45K.ULAŃSKA-KARAFYLISPRAC.JĘZ
RATOWNICTWOŚRODA07:10-07:50P.HOFFMANNPRAC.KOMP
ROBOTYKACZWARTEK15:40-16:30P.HOFFMANNPRAC.KOMP
MATEMATYCZNE KL.4PIĄTEK12:45-13:30A.PIASECKATEATR
MATEMATYCZNE KL.5ŚRODA14:00-14:45A.PIASECKA4B
TV/FOTO/WIDEOŚRODA16:00-18:00Z.GŁOWACKA/P.HOFFMANNPRAC.KOMP

Już wkrótce szczegółowy opis poszczególnych kół…

Klasy I – III

DZIEŃ TYGODNIASALAPROWADZĄCYDZIEŃ TYGODNIASALAPROWADZĄCY
PONIEDZIAŁEK  WTOREK  
Bajki z czterech stron świata2aJ.PeretŚwiat sztukiplast 1M.Marczyk-Żabińska
Sensoplastyka3bM.CzubaMałe formy teatralneteatrM.Ratajczak
Origami1bW.KasperkowiakOrigami2aW.Kasperkowiak
Myślografia2bM.NowaczykSensoplastyka3bM.Czuba
Antystresowe kolorowanieprac.jęz.J.KowańdyMulinowy zawrót głowy2bP.Cichy
Mulinowy zawrót głowykantorek 3bP.CichyMozaikaplast 2M.Warych
Krawiectwoplast 2M.WarychGry przez wieki i epoki3aB.Kaczmarek
Legomatematyka3aO.MichalakMasterchefmasterA.Heymann
MasterchefmasterA.HeymannCzytam, bo lubię5cŻ.Banasiak
Impro-gry kreatywne dla każdego3cA.Rogaczewska-ForyśFrancuskie opowiastki1aJ.Wołodkiewicz
Francuskie opowiastki1aJ.WołodkiewiczPlanszografia7aM.Piątyszek
ZumbateatrK.DryjerSzachy5bM.Budzyńska
   Saga o ryjówce1bJ.Odrzykoska
      
DZIEŃ TYGODNIASALAPROWADZĄCYDZIEŃ TYGODNIASALAPROWADZĄCY
ŚRODA  CZWARTEK  
Świat sztukiplast 1M.Marczyk-ŻabińskaŚwiat sztukiplast 1M.Marczyk-Żabińska
Planszografia3bM.PiątyszekPlanszografia3bM.Piątyszek
Zajęcia ruchowe z elementami tańcateatrK.PoniatowskaDIY-zrób to sam1bK.Gulińska
Geografofioły5aD.AbramowiczKreatywekprac.techK.Waligóra
Fizjologia człowieka1bJ.OdrzykoskaOrigami2aW.Kasperkowiak
Mulinowy zawrót głowy2bP.CichyMulinowy zawrót głowy2bP.Cichy
Mozaikaplast 2M.WarychWitrażplast 2M.Warych
Legomatematyka3aO.MichalakLegomatematyka3aO.Michalak
MasterchefmasterA.HeymannMasterchefmasterA.Heymann
Impro-gry kreatywne dla każdego3cA.Rogaczewska-ForyśImpro-gry kreatywne dla każdego3cA.Rogaczewska-Foryś
Francuskie opowiastki1aJ.WołodkiewiczMali muzykanci1aD.Sobczak
Aktywny język7aP.KulkaDrukarniakantorek 3bI.Groborz
   Czytam, bo lubię5aŻ.Banasiak
   Myślografia5cM.Nowaczyk

 

 

Klasy IV-VI

WTOREK  
RANOKLASY 
 6A,6B 
KANONSALAPROWADZĄCY
Biżuteria6bM.Ratajczak
Kreatywekprac.techK.Waligóra
Sketchnoting6aM.Nowaczyk
Świat sztukiplast 2M.Marczyk-Żabińska
PO POŁUDNIUKLASY  
 4A,4B,4C,5A,6C 
KANONSALAPROWADZĄCY
Świat sztukiplast.1M.Marczyk-Żabińska
Małe formy teatralneteatrM.Ratajczak
Planszografia3aM.Piątyszek
Antystresowe kolorowanie5aJ.Kowańdy
Poznaj Poznań, czyli Poznań jakiego nie znacie6aB.Kaczmarek
Krawiectwoplast 2M.Warych
Mikro światlaboJ.Odrzykoska
Czytam, bo lubię5cŻ.Banasiak
MasterchefmasterchefA.Heymann

 

ŚRODA  
RANOKLASY 
 6A,6B 
KANONSALAPROWADZĄCY
Holocron Star Wars6bD.Sobczak
JogateatrA.Busza
LaboratoriumlaboŻ.Banasiak
Planszografia6aM.Piątyszek
PO POŁUDNIUKLASY  
 4C, 5A,5B,5C,6C 
KANONSALAPROWADZĄCY
Świat sztukiplast.1M.Marczyk-Żabińska
Zajęcia taneczne z elementami fitnessteatrK.Poniatowska
Planszografia6aM.Piątyszek
Sketchnoting3aM.Nowaczyk
Badacze Ziemi6cD.Abramowicz
Mozaikaplast 2M.Warych
Mikro światlaboJ.Odrzykoska
Impro-gry kreatywne dla każdego3cA.Rogaczewska-Foryś
TIprac.kompP.Hoffmann
MasterchefmasterchefA.Heymann

 

CZWARTEK  
RANOKLASY 
 6A,6B 
KANONSALAPROWADZĄCY
Tworzę, więc jestem6bM.Hnatejko
Sketchnoting6aM.Nowaczyk
Mulinowy zawrót głowys.plast 1P.Cichy
PlanszografiateatrM.Piątyszek
PO POŁUDNIUKLASY  
 4A,4B,5B,5C 
KANONSALAPROWADZĄCY
Świat sztukiplast.1M.Marczyk-Żabińska
DIY-zrób to sam5cK.Gulińska
Planszografia3aM.Piątyszek
Sketchnoting6bM.Nowaczyk
Kreatywekprac.tech.K.Waligóra
Witrażplast 2M.Warych
Holocron Star Wars6aD.Sobczak
Impro-gry kreatywne dla każdego3cA.Rogaczewska-Foryś
MasterchefmasterchefA.Heymann

zakładka w opracowaniu
zapraszamy na tą stronę za kilka dni.

Opis pracowni znajdziesz w zakładce KSZTAŁCENIE – PRACOWNIE TEMATYCZNE

Pracownia Artystyczna
prowadzący: Monika Marczyk-Żabińska
ilość miejsc: 
termin: piątek godz. 14-16
sala plastyczna nr 1 (przyziemie)

Pracownia Ceramiczna
prowadzący: Maria Nowaczyk
ilość miejsc: 10
termin: piątek godz. 14-16
sala nr 13 (klasa 3B)

Dziennikarstwo
prowadzący: Marcin Piątyszek
ilość miejsc: 14
termin: piątek godz. 14-16
sala nr 2  IIp. (klasa 6B)

GO
prowadzący: Sylwia Barcicka
ilość miejsc: 
termin: piątek godz. 14-15
sala – nr 4  IIp. (klasa 6A)

Odyseja umysłu
prowadzący: Anna Januchowska
ilość miejsc: 10
termin: piątek godz. 14-16
sala – nr 1  IIp. (klasa 7)

Ogrodnictwo
prowadzący: Justyna Odrzykoska
ilość miejsc: 15
termin: piątek godz. 14-16
sala – Laboratorium (przyziemie)

Pracownia skandynawska
prowadzący: Katarzyna Kręcicka
ilość miejsc: 10
termin: piątek godz. 14-16
sala – nr 6  IIp. (klasa 5C)

Zetpetownia
prowadzący: Karolina Waligóra
ilość miejsc: 10
termin: piątek godz. 14-16
sala – Pracownia techniczna (przyziemie)

Zumba
prowadzący: Karolina Dryjer
ilość miejsc: 14
termin: piątek godz. 14-16
sala teatralna (przyziemie)

MINDFULNESS W COGITO

„UWAŻNOŚĆ TO SZCZEGÓLNY RODZAJ UWAGI – ŚWIADOMEJ, NIEOSĄDZAJĄCEJ I SKIEROWANEJ NA BIEŻĄCĄ CHWILĘ”.

J. Kabat-Zinn

Mindfulness lub uważność to proces psychologiczny koncentrowania uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach występujących w danej chwili, który może zostać rozwijany poprzez medytację lub inne ćwiczenia. Badania przeprowadzone na dużych populacjach wykazały, że praktyka medytacji mindfulness jest silnie skorelowana z dobrym samopoczuciem i poczuciem zdrowia (źródło: Wikipedia)

Korzyści z uważności – (źródło: Magdalena Goetz „Głos pedagogiczny”)

Co w takim razie dzieciom i młodzieży może dać uważność? Lista korzyści jest dość długa, ale co ważniejsze, są to korzyści bardzo istotne zarówno dla rozwoju poznawczego, jak i psychicznego czy emocjonalnego dziecka w każdym wieku.

Uważność przede wszystkim:

  • poprawia koncentrację uwagi i pozwala aktywnie, świadomie nią dysponować, a także ignorować czynniki rozpraszające,
  • pozwala bardziej świadomie i aktywnie doświadczać rzeczywistości, dostrzegać więcej jej ważnych aspektów,
  • umożliwia podchodzenie do doświadczeń z otwartym umysłem i ciekawością,
  • zwiększa równowagę emocjonalną i odporność na stres, pozwala szybciej uporać się z jego objawami, ułatwia relaksowanie się i łagodzi spowodowane stresem objawy psychosomatyczne,
  • pomaga nabrać dystansu do sytuacji i spojrzeć na nią bardziej obiektywnie, dzięki czemu łatwiej jest konstruktywnie uporać się z problemem (dostrzec więcej możliwych, adekwatnych rozwiązań oraz wprowadzić je w życie),
  • rozwija cierpliwość i pomaga wytrwale dążyć do celu,
  • wzmacnia odporność psychiczną – jest czynnikiem chroniącym przed zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi,
  • pozwala doświadczać poczucia własnej skuteczności, wewnętrznej siły i aktywnej postawy, dzięki czemu korzystnie wpływa na samoocenę i poczucie własnej wartości,
  • ułatwia harmonijne współistnienie z innym, rozwija empatię.

Uważność w Cogito dla klas 1-3 Spotkania z psychologiem o luźnym charakterze i różnym czasie trwania – dopasowanym do rozkładu dnia danej klasy, zorganizowane w formie wspólnej zabawy. Teoria dotycząca uważności zostanie ograniczona do minimum (np. podstawowe informacje dotyczące oddechu, uwagi, mózgu).

Zajęcia polegały będą głownie na uczestniczeniu w zabawach i doświadczeniach, które jednocześnie są praktykowaniem uważności w sposób nieformalny. Uważność w Cogito dla klas 4-7.

Cykl 5 spotkań 45 minutowych dla całej klasy podczas których uczniowie dowiedzą się czym jest uważność, w jaki sposób działa, jakie może przynieść nam korzyści, na czym polega jej praktykowanie oraz zostaną zaproszeni do wspólnych ćwiczeń.

Każde spotkanie będzie zawierało elementy:

  • teoretyczne: mini wykład, dyskusja, krótkie filmy, karty pracy itp.
  • oraz praktyczne: praca w małych grupach, praca w parach, doświadczenia i eksperymenty związane z uważnością, postrzeganiem, odczuwaniem, myśleniem. Praktykowanie formalnych i nieformalnych metod medytacji: uważność oddechu, skanowanie ciała, medytacja na siedząco i inne.

Program „Mindfulness w Cogito” prowadzi psycholog szkolny Adam Stepnowski-Said.

Zapraszam do kontaktu przez aplikację Librus.

zakładka w opracowaniu
zapraszamy na tą stronę za kilka dni.

zakładka w opracowaniu
zapraszamy na tą stronę za kilka dni.

zakładka w opracowaniu
zapraszamy na tą stronę za kilka dni.

Kontakt telefoniczny (komórkowy) ze świetlicą – +48 533 337 482

 

Jadłospis

Poniedziałek  07.10.2019

Zupa ogórkowa na bulionie ze świeżych warzyw (8)

Makaron penne z sosem Arrabiatta, soczewicą świeżą bazylią, oregano i tartym serkiem (1,2,6)

Kompot

Wtorek 08.10.2019

Krem kukurydziany na bulionie ze świeżych warzyw (8)

Filet z indyka duszony w sosie pieczeniowym,  pyzy drożdżowe, kalafior gotowany na parze (1,2)

Kompot

Środa  09.10.2019

Rosół z kury z makaronem (1,8)

Gulasz wieprzowy, kaszą gryczana gotowana na parze i surówka z kiszonej kapusty

Kompot

Czwartek  10.10.2019

Zupa pomidorowa z  makaronem na bulionie ze świeżych warzyw (1,8)

Pieczone udko z kurczaka, ziemniaczki z świeżym koperkiem i surówka z białej kapusty oraz marchewką

Kompot

Piątek  11.10.2019

Krem warzywny na bulionie ze świeżych warzyw (8)

Paluszki rybne z Mintaja, kasza kuskus gotowaną na parze ,zielona fasolka szparagową (1,2,3)

Kompot